O Wasze sprawy chcę zabiegać w Sejmie
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Wczoraj Rada Regionu Platformy Obywatelskiej zdecydowała o kształcie listy podlaskich kandydatów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród nich jest moja osoba. Listę musi jeszcze zatwierdzić Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej.

Od 10 lat jestem związany z polityką, w ubiegłej kadencji reprezentowałem Państwa w Radzie Miasta Grajewo.  Byłem autorem kilku projektów uchwał m.in. w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży nieruchomości jako lokalu mieszkalnego, ws. zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje w ramach pomocy de minimis oraz ws. zmiany Statutu Miasta Grajewo umożliwiającej nagrywanie i udostępnianie w internecie sesji rady miasta. Reprezentowałem projektodawców uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego dla Grajewa 2014 r.

Po wyborach w listopadzie 2014 r. postanowiłem ograniczyć swoją aktywność polityczną. Moim głównym celem było oczyszczenie się z zarzutów, jakie postawiono mi w następstwie policyjnego śledztwa, o którym pisały lokalne media. W poniedziałek grajewski sąd uniewinnił mnie, uznał wszystkie zarzuty za bezpodstawne. Zarówno w trakcie procesu, jak i podczas przygotowywania się do niego, utwierdziłem się w przekonaniu, że akcja grajewskiej policji miała charakter polityczny i jej zamiarem było wyeliminowanie mnie z życia publicznego. Pełniąc mandat posła obiecuję walkę z nadużyciami władzy przez funkcjonariuszy publicznych.

O moich celach i aktywności wyborczej przeczytacie Państwo na niniejszej stronie, ale wkrótce w nowej formie.

Dziękuję za pierwsze wyrazy poparcia i chęci wsparcia mojej kandydatury. Już dzisiaj zapraszam do dyskusji o Polsce, naszym regionie i samorządności. Do zobaczenia na podlaskim szlaku wyborczym.