Straż Miejska do likwidacji - jak Rada zdecyduje
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Projekt uchwały w sprawie likwidacji Straży Miejskiej jest już gotowy. Tak wynika z odpowiedzi na moje zapytanie dotyczące dalszego funkcjonowania jednostki. Jak czytamy w piśmie, rozwiązanie Straży Miejskiej wymaga podjęcia uchwały przez Radę Miasta Grajewo i już wkrótce jej projekt ujrzy światło dzienne.

Tymczasem Podlaski Komendant Wojewódzki Policji w piśmie z dnia 26 września br. opowiedział się za utrzymaniem istnienia Straży Miejskiej w Grajewie. W moim zapytaniu sformułowałem także pytanie o wykorzystanie nowego fotoradaru, który miasto zasponsorowało Straży w maju tego roku (kosztował 64 tys. zł, z czego ponad 24 tys. zł to środki własne miasta). Wedle odpowiedzi, od chwili zakupu do 30 września wystawiono 127 mandatów karnych kredytowanych na kwotę 14 tys. zł.

Dodatkowo poinformowano, że z dniem 1 września 2012 r. wygasła licencja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - system informatyczny obejmujący centralną bazę danych zawierającą informacje o pojazdach, właścicielach i posiadaczach. Odnowienie licencji będzie kosztowało kilkaset złotych, a przedłużenie licencji na powiązany z systemem program e-Mandat to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.