Co z tą Strażą Miejską i dworcem?
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

W ubiegły piątek skierowałem do Burmistrza Grajewa dwa pisma. Jedno z nich to interpelacja w sprawie zmiany lokalizacji i budowy nowego dworca autobusowego w Grajewie, natomiast drugie to zapytanie w sprawie planów likwidacji Straży Miejskiej Grajewo.

Pierwsze pismo to efekt informacji podanej przez Polskie Radio Białystok. Wedle niej Burmistrz Miasta po zakończeniu budowy nowego targowiska, chce działkę dzisiejszej targowicy sprzedać lub wydzierżawić inwestorowi.

W interpelacji zwracam się do Burmistrza o odpowiedź na następujące pytania:

1) Czy Pan Burmistrz poczuwa się do obowiązku zagwarantowania mieszkańcom nowej infrastruktury dworcowej?

2) Czy Pan Burmistrz w ogóle rozważa zmianę lokalizacji dworca autobusowego w Grajewie?

3) Jeśli tak, to kiedy zostanie podjęta w tej sprawie ostateczna decyzja?

4) Czy teren obecnej targowicy jest przez Pana Burmistrza brany pod uwagę jako nowa lokalizacja dworca?

5) Czy sprzedaż działki lub jego dzierżawa prywatnemu inwestorowi powiązana będzie z organizacją na tym terenie nowego dworca autobusowego?

6) Czy w planach na 2013 r. Pan Burmistrz przewiduje wydatki związane ze zmianą lokalizacji dworca? Jeśli tak, to w jakiej kwocie?

 

Zapytanie skierowałem w reakcji na ostatnią wypowiedź Zastępcy Burmistrza Pana Przemysława Chylińskiego, który poinformował, że Burmistrz Miasta przesłał do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku prośbę o opinię odnośnie rozwiązania Straży Miejskiej Grajewo. Jak wnioskuję, jest to pierwszy krok w kierunku likwidacji wspomnianej jednostki. Zapytałem zatem w piśmie:

1) Jaka jest opinia Komendanta w sprawie likwidacji Straży Miejskiej Grajewo?

2) Kiedy jednostka miałaby zaprzestać swoją działalność?

3) W jakim stopniu jest obecnie wykorzystywany nowy fotoradar? Jaki jest dochód Miasta z mandatów (od chwili zakupu do 30 września 2012 r.)?

 

fot. www.grajewo24.pl