Mijają wakacje - ważne decyzje przed Radą
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Niewiele ponad dziesięć dni pozostało do zakończenia wakacji. Okres ten to dla wielu czas wypoczynku i regeneracji sił. Tym bardziej cieszy wzmożona aktywność legislacyjna Burmistrza i Urzędu Miasta. Świadczy o tym ilość znaczących zmian w budżecie, jakie władze miasta chcą przeforsować na zbliżającej się sesji Rady Miasta (26 sierpnia).

Na najbliższym wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji miejskich radni zaopiniują m.in. przeznaczenie pieniędzy na aktualizację dokumentacji programowej w związku z planowanym złożeniem wniosku do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich "Mój rynek" oraz na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum nr 3. Radnych czeka także dyskusja nad "Białym Orlikiem" oraz nad tym, o co wspólnie z mieszkańcami ul. Łąkowej zabiegam od początku kadencji, tj. uzupełnieniem podstawowej infrastruktury technicznej na ul. Łąkowej, Działkowej, Konopskiej i Stefczyka. Pozytywne rozpatrzenie przez radnych wspomnianych propozycji będzie znaczącym krokiem w rozwiązaniu wielu problemów, zarówno infrastrukturalnych, społecznych, jak i rekreacyjnych.

Innym ważnym projektem uchwały, nad którym pochyli się Rada, będzie ta dotycząca zmiany Studium uwarunkowań i kierunków. Jej celem jest umożliwienie wyznaczenia terenów pod lokalizację farm wiatrowych i usług. To będzie ważny tydzień (dlatego muszę okroić swój urlop za co szczerze przepraszam moich przyjaciół).