2014 X-XII
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Mieszkańcy zadecydowali. Nie będę już państwa reprezentował w Radzie Miasta Grajewo. Osobom, które oddały na mnie swój głos serdecznie dziękuję, Panu radnemu Kazimierzowi Podlaskiemu gratuluję. Dziękuję tym, którzy wspierali moją kampanię i dobrym słowem zagrzewali do walki. Zachęcam do udziału w II turze wyborów na burmistrza Grajewa.

Grajewska Platforma Obywatelska poniosła klęskę w wyborach do rady miasta. Jako przewodniczący koła czuję się odpowiedzialny za ten wynik. Kończę działalność publiczną w Grajewie. O swojej przyszłości w grajewskiej PO zadecyduję w najbliższych dniach. Wszystkim kandydatom naszego komitetu dziękuję za zaangażowanie i gratuluję odwagi.

Czytelnikom dziękuję za odwiedziny mojej strony. Wzrost oglądalności każdego miesiąca był dla mnie ogromną motywacją. Przepraszam, że kończę jej prowadzenie, ale to nie ja o tym zadecydowałem. Przez jakiś czas blog zostanie aktywny, bo może być pomocny nowym radnym.

Dziękuję i żegnam!

Adam Jankowski

Radny Miasta Grajewo

w kadencji 2010-2014

 

Pozwólcie Państwo, że w przeddzień ciszy wyborczej swoje słowa skieruję głównie do wyborców zamieszkałych w moim okręgu, tj. mieszkańców ulic: Boczna, Chabrowa, Cicha, Jaśminowa, Józefa Piłsudskiego, Kasztanowa, Konwaliowa, Lawendowa, Miła, Miodowa, Partyzantów, Pocztowa, Rolna, Sadowa, Traugutta i Wrzosowa.

Każdy z Was otrzymał już moje sprawozdanie z działalności w latach 2010-2014 oraz ulotkę wyborczą ze zobowiązaniami w nowej kadencji. Znacie mnie Państwo, wiecie na co mnie stać, jakie mam zalety i wady. Wiecie z kim mi po drodze, a jakich zachowań nie toleruję.

Zawsze powtarzam, że Grajewo to moja pierwsza miłość. Od małego interesowałem się sprawami miasta, jego mieszkańców. Dni Grajewa były dla mnie świętem, a co dwa tygodnie chodziłem na mecze Warmii Grajewo. Nie wychowała mnie ulica, ale na Bocznej spędzałem najwięcej czasu - z kolegami i koleżankami urozmaicaliśmy sobie czas każdego dnia. Lasek kasztanowy, górka na stadionie, łąka na Sadowej i krzyżówka są jak z reklamy - chwilami, których kupić nie można. Za resztę można zapłacić kartą MasterCard.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat wiele się zmieniło na naszym osiedlu. Powstały nowe domy, wybudowano kościół, wytyczono nowe tereny pod zabudowę jednorodzinną. Dużo pracy przed nami, bo infrastruktura techniczna na starych i nowych ulicach pozostawia wiele do życzenia. Okręgi jednomandatowe sprawiają, że kandydaci na radnych przywiązują większą rolę do potrzeb swojej okolicy niż spraw ogólnomiejskich. W przypadku Grajewa to nie dziwi, bo w każdym okręgu brakuje gdzieś asfaltu, chodnika, skweru zieleni, placu zabaw itp.

Nasza okolica wymaga sporych nakładów finansowych i głównym zadaniem radnego będzie przekonanie do tego nowego burmistrza i innych członków rady miasta. Uchwalone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych między Sportową, Piłsudskiego, Braci Świackich i Partyzantów oraz między Sadową i Marii Konopnickiej zobowiązują władze miasta do wykupu gruntów pod nowe drogi i budowę podstawowej infrastruktury technicznej. Trzeba będzie znaleźć złoty środek między wydatkami na infrastrukturę nowych i starych ulic osiedla.

Na samym początku kadencji udostępniłem Państwu swój numer telefonu i adres e-mail. Nikomu nie odmówiłem spotkania. Na bieżąco informowałem o poczynaniach swoich, burmistrza i rady miasta. Wiele się nauczyłem, a zdobyte doświadczenie oraz wiedzę pragnę wykorzystać w działaniach na rzecz Mieszkańców Grajewa.

Proszę Państwa o kredyt zaufania na kolejne cztery lata.

 

To będzie ważna kadencja. Lata 2014-2018 wpiszą się w początek uruchamiania i wdrażania funduszy europejskich w ramach nowej perspektywy finansowej. Krajowe i regionalne programy operacyjne są już gotowe.

Nominalnie wciąż najwięcej będziemy inwestować w infrastrukturę transportową (drogową i kolejową), ale największy wzrost wydatków dotyczyć będzie innowacyjności i wsparcia przedsiębiorców. Nowy budżet to również inwestycje w miasta. Wsparcie otrzymają projekty związane z kompleksową rewitalizacją (w tym rewitalizacją społeczną), ekologicznym transportem miejskim, gospodarką niskoemisyjną. Samorządy województw będą zarządzać większą niż dotąd pulą europejskich pieniędzy. W latach 2007-2013 ok. 25 proc. wszystkich środków było wdrażanych przez samorządy, obecnie będzie to niemal 40 proc.

Niech te liczby uświadomią wszystkim wagę wyborów samorządowych 16 listopada. Zarówno na poziomie Grajewa, jak i wojewódzkim. Mało wiemy o działaniach sejmiku wojewódzkiego, bo nasz ostatni przedstawiciel (z ramienia Prawa i Sprawiedliwości) w ogóle nie przywiązywał wagi do reprezentowania Grajewa we władzach województwa, nie składał sprawozdań z własnej działalności, był radnym widmo. Pytany na sesjach rady miasta o sprawy Podlasia odpowiadał, że nic nie może, bo jest w opozycji.

Więcej…

 

Wielkimi krokami zbliża się dzień wyborów samorządowych. Słychać to w rozmowach ze znajomymi, sąsiadami, rodziną, w sklepie, szkole i kościele. Nikt nie jest pewny niczego, niepewność zawładnęła mieszkańcami.

Z tej niepewności narodziła się we mnie potrzeba podziękowań osobom, bez których nie byłbym w miejscu, w którym jestem. Bez ich mądrych wskazówek, życiowego doświadczenia i nonkonformistycznej postawy nie byłoby wielu moich decyzji.

Dziękuję Bogu za Pana Bronisława Chełmińskiego, za jego marzenia o Wielkim Grajewie. Zawsze wymaga od władzy więcej. Podzielam jego zdanie, że Grajewo nigdy nie miało władzy zdecydowanej, odważnej i dalekowzrocznej. Dla mnie jest żyjącą legendą, wzorem walki o ideały i prawdę. Chociaż jest politykiem z krwi i kości to jego przesłanie jest jasne: nie po­lityka po­winna rządzić ludźmi, lecz ludzie polityką.

Cztery lata współpracy z Panem Krzysztofem Jamrozym to dowód, że szyld zobowiązuje. Jamrozy, jak na Poznaniaka przystało, to prawdziwy liberał gospodarczy, dla którego praca i jasne zasady to klucz do sukcesu. Może nie wygląda, ale jest w nim duży pierwiastek społeczny. Grajewska Karta Dużej Rodziny to jego pomysł. Jeśli dane mi będzie ponownie zasiąść w radzie, to będzie mi Pana bardzo brakowało.

Więcej…

 

 

 

Ostatnie dwa dni to intensywny czas kampanii wyborczej. Dzień przed Świętem Niepodległości wręczaliśmy mieszkańcom Grajewa polskie flagi oraz pocztówki ze zdjęciem Placu Niepodległości sprzed I wojny światowej.

W miłej atmosferze spotkaliśmy się z kandydatami komitetu wyborczego Współpraca dla Grajewa oraz turystami z Torunia, których w szczególności zainteresowały sztalugi z wizją nowego centrum miasta.

W niedzielę kandydaci Platformy Obywatelskiej zachęcali do udziału w wyborach samorządowych na ulicy Ełckiej. Kandydatka na burmistrza Małgorzata Rogowska prezentowała mieszkańcom swoją wizję nowego śródmieścia.

GALERIA ZDJĘĆ


 
Więcej artykułów…