2014 VII-IX
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Wczorajsza sesja należała do jednych z najspokojniejszych w mijającej kadencji Rady Miasta Grajewo. Chociaż na każdym kroku słychać rozmowy o kandydatach, listach, kampanii, to ku zdziwieniu publiczności radni nie wykorzystali sesji do autoreklamy. Sam jestem zdania, że skoro obecny burmistrz nie rozwiązał dziesiątek problemów przez 4 lata, to nie zrobi tego w przeciągu 46 dni.

Na samym początku, na wniosek burmistrza Kiełczewskiego, z porządku obrad zdjęto punkt dotyczący powołania nowej spółki - Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Na zeszłotygodniowym spotkaniu z przedsiębiorcami, na sali obecni byli tylko burmistrz, pracownicy Urzędu Miasta i radni. Nie pojawił się ani jeden zainteresowany poręczeniami przedsiębiorca.

Radni wygasili mandat Waldemarowi Wieczorkowi. Pełniący obowiązki dyrektora MOPS podziękował wszystkim za współpracę i pożyczył powodzenia w wyborach samorządowych.

Więcej…

 

Są pieniądze na budowę trasy S61 (czyli tzw. ViaBaltici)! Wczoraj w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku podpisano kontrakt terytorialny dla województwa podlaskiego.

Kontrakt na kwotę 18,5 mld zł podpisał Zarząd Województwa Podlaskiego z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim na czele, a ze strony rządowej wiceminister Iwona Wendel podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Uroczystość podpisania kontraktu odbyła się w obecności Andrzeja Halickiego ministra administracji i cyfryzacji, europoseł Barbary Kudryckiej, posłów Bożeny Kamińskiej i Roberta Tyszkiewicza, wojewody podlaskiego Macieja Żywno, prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, burmistrzów, starostów, radnych.

Kontrakt zawiera listę priorytetowych inwestycji dla województwa. Wśród nich znalazła się budowa S61, od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Szczuczyn, Ełk do obwodnicy Augustowa (w tym obwodnica Łomży). Nowa trasa S61 będzie naturalną obwodnicą Grajewa. Tak jak w 2007 roku zdecydowano o wpisaniu obwodnic Szczuczyna, Stawisk i Bargłowa Kościelnego w ramy finansowe Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, tak teraz w końcu potwierdzono źródło finansowania dla budowy Via Baltici.

Więcej…

 

Jak zrewitalizować centrum miasta, w jaki sposób promować Grajewo i dlaczego w Białymstoku jest czysto mówił podczas poniedziałkowego spotkania programowego PO poseł Aleksander Sosna. W latach 2006-2014 Sosna był wiceprezydentem Białegostoku nadzorującym departamenty architektury, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej oraz Departament Obsługi Mieszkańców.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu konsultacji pn. Grajewo 2020, służących wypracowaniu programu wyborczego Platformy Obywatelskiej w Grajewie. Aleksander Sosna opowiedział o przeszkodach jakie pojawiły się przy przebudowie ul. Lipowej i Rynku Kościuszki w Białymsotku. Mówił o zachętach podatkowych dla właścicieli kamienic znajdujących się w pobliżu rynku. Małgorzata Rogowska, kandydatka na burmistrza Grajewa oraz do sejmiku województwa podlaskiego, zapowiedziała, że będzie starała się o udział Grajewa w pilotażu Narodowego Programu Rewitalizacji Miast.

Więcej…

 

Jutro i w poniedziałek w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zbiorą się grajewscy radni. Tematy:

- Radni wygaszą mandat radnego Waldemara Wieczorka. Dwa miesiące przed wyborami radny został pełniącym obowiązki dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

- Burmistrz Adam Kiełczewski będzie próbował drugi raz przekonać radnych do powołania Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych. Miesiąc temu radni zobowiązali burmistrza do podjęcia działań na rzecz porozumienia gminnego w celu powołania funduszu, a następnie negatywnie zaopiniowali przedłożony przez burmistrza projekt uchwały. Kapitał zakładowy nowej spółki miałby wynieść 150 ty. zł. Zarząd spółki ma składać się z z prezesa, a rada nadzorcza z 3 członków.

- Zakład Administracji Domów Mieszkalnych dzięki zmianom w statucie będzie mógł wykonywać remonty, konserwację obiektów i urządzeń infrastruktury, stanowiących własność miasta w zakresie dróg, ulic, mostów, placów, organizacji ruchu drogowego, targowisk, zieleni miejskiej i zadrzewień.

- Radni będą obradować nad programem zdrowotnym w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie, który ma objąć mieszkańców Grajewa w wieku powyżej 65 roku życia.

- Zmiany w budżecie dotyczą między innymi fontanny w Parku Wolności przy ul. Strażackiej. Radni nie zostali jeszcze zapoznani z formą i wyglądem fontanny.

 

W niedzielę 21 września podlaska PO zaprezentowała swoich kandydatów do samorządu, którzy wystartują w tegorocznych wyborach.

Na białostockim Rynku Kościuszki zaprezentowała się m.in. Małgorzata Rogowska - nasza kandydatka na burmistrza Grajewa. Krótko przedstawiła dwa priorytety dla Grajewa - przystąpienie do pilotażu w ramach Narodowego Programu Rewitalizacji Miast oraz działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy. Małgorzata Rogowska jest także kandydatką do sejmiku województwa podlaskiego.

W poniedziałek, w Parku Wolności, odbędzie konferencja podsumowująca 4 lata działalności grajewskich radnych PO, podczas której zaprezentują się także kandydaci na burmistrzów Grajewa i Rajgrodu - Małgorzata Rogowska i Sławomir Obrycki.

GALERIA ZDJĘĆ

Małgorzata Rogowska z wojewodą podlaskim Maciejem Żywno, posłem Robertem Tyszkiewiczem, szefową Agencji Rozwoju Regionalnego "Ares" Anną Naszkiewicz i marszałkiem województwa Zygmuntem Dworzańskim

Podczas dzisiejszej konferencji z Małgorzatą Rogowską i posłem Robertem Tyszkiewiczem

 
Więcej artykułów…