Adam Jankowski - Kandydat na Posła na Sejm RP
Kontakt
tel. 691 350 731

jankowskidosejmu@gmail.com

Jestem na Facebooku
Stronę odwiedza:
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

W niedzielę miałem sposobność spotkać i porozmawiać z bardzo ważną dla mnie osobą - ks. Adamem Bonieckim, w latach 1999–2011 redaktorem Tygodnika Powszechnego, a wcześniej redaktorem polskiego wydania dziennika L'Osservatore Romano.

Okazją były rekolekcje Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Przy wspólnym obiedzie dyskutowaliśmy o problemie uchodźców, ale również o... pozytywnych skutkach nowych przepisów prawa o ruchu drogowym

 

Konwencja za nami. W Poznaniu premier Ewa Kopacz zaprezentowała program "Polska Przyszłości" - projekt łączący wolną gospodarkę i społeczną wrażliwość.

Apelując do wyborców premier prosiła o głos na Platformę Obywatelską. - Proszę was o głos na ludzi, których będziecie spotykać na ulicy, z którymi niekiedy sąsiadujecie, którzy nie muszą niczego udawać. Proszę was o głos na formację, która nie musi chować swojego lidera - ja tu jestem z wami!

W drodze powrotnej z przewodniczącą Komisji Finansów Publicznych poseł Krystyną Skowrońską rozmawiałem o jednolitym kontrakcie pracowniczym, jednym podatku dochodowym i zniesieniu składek na ZUS i NFZ.

 

Wszystkim zbierającym i tym, którzy złożyli swój podpis pod listą poparcia mojej kandydatury do Sejmu nisko się kłaniam. Dziękuję!

Wystarczy, aby teraz każdy przekonał do swojego wyboru 8 osób i jak mawia jedna z kandydatek na premiera: "Damy radę!" ;)

A oto lista miejscowości, z których otrzymałem wsparcie: Grajewo, Białystok, Łomża, Suwałki, Mońki, Szczuczyn, Rajgród, Wąsosz, Radziłów, Jedwabne, Wizna, Goniądz, Zakrzewo, Ruda, Woźnawieś, Wojewodzin, Wólka Piotrowska, Urszulin, Gniła, Wierzbowo, Konopki, Popowo, Karwowo, Czerwonki, Mareckie, Gorczyce, Biebrza, Mierucie, Łosewo, Sojczyn Borowy, Pruska, Szymany, Komosewo, Bagienice, Przechody, Bukowo Duże, Żebry, Bełda, Kosówka, Ciemianka, Skaja, Wiązownica, Niedźwiadna, Nieciki, Sulewo-Kownaty, Boczki-Świdrowo, Ciemnoszyje, Miecze, Mazewo, Łąwsk, Łamane Grądy, Rydzewo, Dreństwo, Miecze, Toczyłowo, Kurejwa, Kacprowo, Kędziorowo, Rydzewo Szlacheckie, Mścichy, Osowiec, Pieńczykówek, Wojdy, Podliszewo, Kosiły, Zabród, Przestrzele, Skrodzkie, Uścianki.
Były nawet na listach podpisy z Pisza, Ełku, Białej Piskiej i Prostek, ale tych uwzględnić nie mogłem, bo jest to inny okręg wyborczy.

 

Dzisiaj reprezentowałem Wojewodę Podlaskiego podczas obchodów 71. rocznicy bitwy 9. Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy.

Po odczytaniu listu, skierowałem do zgromadzonych kilka słów, przypominając przyczyny wybuchu wojny. Cytowałem słowa amerykańskiego pisarza i filozofa George'a Santayany: "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie".

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzisiaj Rada Krajowa PO zatwierdziła listy na wybory parlamentarne. 25 października znajdziecie mnie Państwo pod numerem 11.

Jestem do tego numeru bardzo przywiązany, bo "jedenastka" to mój adres domowy :) Pamiętajcie - mandat zdobywają osoby z najlepszymi wynikami na liście, a nie osoby będące na jej szczycie.

W każdej chwili można udzielić mi wsparcia, składając swój podpis pod listą wyłożoną w sklepie Boutique D & A przy ul. Wojska Polskiego 33 w Grajewie. Podpisy zbieramy do poniedziałku 7 września.

 

1 września byłem razem ze Stanisławem Adamem Doliwą w dwóch ważnych miejscach związanych z II wojną światową.

Dokładnie 76 lat temu w Kurkach w obronie polskiej granicy zginęli funkcjonariusze Straży Granicznej oraz "Strzelcy". Józef Pieńczykowski miał 17, a Albin Chełstowski 18 lat.

Pomnik w Konopkach upamiętnia pacyfikację tej wsi oraz pobliskich Uściank. Zostały one ostrzelane ogniem z dział, mimo iż nikt nie stawiał Niemcom oporu. Zagrody podpalono, a do uciekających strzelano. Na polach za wsią dokonano egzekucji strzelając z tyłu do grupy pędzonych mężczyzn. Zamordowano 30 osób, w tym członków mojej rodziny - Eugeniusza i Władysława Andryszewskich.

GALERIA ZDJĘĆ

 

W przeddzień 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej porządkowaliśmy miejsce kaźni kilkuset mieszkańców ziemi grajewskiej w lesie koło wsi Kosówka.

To najwyższy czas na nowy pomnik, lepsze oznakowanie miejsca i przywrócenie pamięci o nim w szkołach naszego powiatu.

15 lipca 1943 r. niemieccy naziści zamordowali 150 osób. Kolejnych egzekucji dokonywano we wrześniu 1943, sierpniu i październiku 1944 r. (ok. 40 osób). W styczniu 1945 r. zabito co najmniej 120 osób, w tym przedstawicieli lokalnej inteligencji: nauczycieli, urzędników, księży, ludzi różnych zawodów. Wśród nich były również osoby z Białostocczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dobrych wiadomości drogowych ciąg dalszy.

Uspokojenie ruchu w Grajewie i budowa chodnika w Koszarówce zostały ujęte w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, będącym częścią Programu Budowy Dróg. W jego ramach zostaną przebudowane najbardziej niebezpieczne miejsca na drogach krajowych.

Na liście jest również przebudowa drogi w Downarach (DK65, gm. Goniądz), oraz skrzyżowanie w Górkach-Sypniewo (DK61, gm. Piątnica). Szczegóły na http://mir.bip.gov.pl/…/666…/zalpbdk20142023_240815-pdf.html

Lista planowanych inwestycji

 

Najbliższe lata będą rewolucyjne dla rozwoju infrastruktury drogowej na Podlasiu.

Wczoraj rząd poinformował, że w nowym Programie Budowy Dróg Krajowych na pewno znajdą się S61 (Ostrów Maz.-Łomża-Szczuczyn-Ełk-Budzisko), S19 (Międzyrzec Podlaski-Bielsk Podlaski-Białystok-Knyszyn-Korycin, Kuźnica) oraz dokończona S8 (Białystok-Warszawa).

Najważniejsze jest źródło finansowania. Pieniądze na te inwestycje będą pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, zasilanego m.in. z refundacji funduszy UE. Eksperci pozytywnie przyjęli zmiany w programie.

Więcej na http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eksperci-pozytywnie-oceniaja-rzadowy-program-Budowy-Drog-Krajowych-3399195.html

 

Dzisiaj uczestniczyłem w 12. sesji Rady Miasta Grajewo. To był wyjątkowy dzień, bo radni jednogłośnie uchwalili nową nazwę dla parku w centrum miasta. Park Central będzie od teraz Parkiem Solidarności. To piękny gest w 35. rocznicę powstania NSZZ "Solidarność".

W wolnych wnioskach zabrałem głos i rozwiałem wątpliwości zgromadzonych dotyczące największych inwestycji infrastrukturalnych w naszym województwie. Wcześniej swoje bezpodstawne zastrzeżenia co do realizacji budowy S61, kolejowej Rail Baltici i Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej wygłosił poseł PiS Jarosław Zieliński.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wczoraj Rada Regionu Platformy Obywatelskiej zdecydowała o kształcie listy podlaskich kandydatów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród nich jest moja osoba. Listę musi jeszcze zatwierdzić Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej.

Od 10 lat jestem związany z polityką, w ubiegłej kadencji reprezentowałem Państwa w Radzie Miasta Grajewo.  Byłem autorem kilku projektów uchwał m.in. w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży nieruchomości jako lokalu mieszkalnego, ws. zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje w ramach pomocy de minimis oraz ws. zmiany Statutu Miasta Grajewo umożliwiającej nagrywanie i udostępnianie w internecie sesji rady miasta. Reprezentowałem projektodawców uchwały ws. Budżetu Obywatelskiego dla Grajewa 2014 r.

Po wyborach w listopadzie 2014 r. postanowiłem ograniczyć swoją aktywność polityczną. Moim głównym celem było oczyszczenie się z zarzutów, jakie postawiono mi w następstwie policyjnego śledztwa, o którym pisały lokalne media. W poniedziałek grajewski sąd uniewinnił mnie, uznał wszystkie zarzuty za bezpodstawne. Zarówno w trakcie procesu, jak i podczas przygotowywania się do niego, utwierdziłem się w przekonaniu, że akcja grajewskiej policji miała charakter polityczny i jej zamiarem było wyeliminowanie mnie z życia publicznego. Pełniąc mandat posła obiecuję walkę z nadużyciami władzy przez funkcjonariuszy publicznych.

O moich celach i aktywności wyborczej przeczytacie Państwo na niniejszej stronie, ale wkrótce w nowej formie.

Dziękuję za pierwsze wyrazy poparcia i chęci wsparcia mojej kandydatury. Już dzisiaj zapraszam do dyskusji o Polsce, naszym regionie i samorządności. Do zobaczenia na podlaskim szlaku wyborczym.